15 xhaketat më të mira të lëkurës për femra këtë sezon

Fashion

Pyesni këdo në Nju Jork, Paris, Londër, Berlin, apo edhe në qytetin tuaj të lindjes, dhe të gjithë do të të thonë se xhaketat e lëkurës janë një element kryesor i dollapit. Jo vetëm që janë të qëndrueshme, por mund të kombinohen me çdo veshje. Një xhaketë e fortë lëkure ju bën të dukeni stylish dhe të veshura mirë. Mund t’i vishni me çdo gjë, fustan, pantallona, streçe. Pavarësisht nëse jeni fanse e stilit të egër të motorristëve apo diçkaje më elegante, xhaketat e lëkurës kanë provuar se i qëndrojnë provës së kohës dhe trendeve.

Gjetja e një xhaketë të përsosur, sidoqoftë, është e vështirë. Përshtatja, stili dhe ngjyra e duhur janë thelbësore. Blerjet vintage janë një opsion i shkëlqyer dhe ndër gjetjet më të volitshme, por nëse nuk keni kohë për të kërkuar ose thjesht dëshironi diçka të re (dhe vetëm për ju), ne kemi mbledhur xhaketat më të mira për femra të momentit. Shfletoni më poshtë: